اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

ریپورت اینستاگرام – صفر تا صد ریپورت محتوا و پروفایل در اینستاگرام

صفر تا صد ریپورت اینستاگرام

فهرست مطالب

برای شناخت دقیق‌تر ریپورت اینستاگرام بهتر است به بررسی این موضوع بپردازیم. تصویر کنید در فضای دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی هیچ قانونی وجود نداشت. هرکسی می‌توانست با انتشار محتوای نامناسب، هرزنامه‌ها – spam و پیام و کامنت آزاردهنده برای دیگران، به آزار و اذیت افراد مختلف بپردازد. اگر هیچ راهی از جمله مسدود کردن – block یا گزارش دادن – report این افراد وجود نداشته باشد، مجبوریم تمامی این تخلفات را تحمل کرده یا برای همیشه از شبکه‌های اجتماعی فاصله بگیریم و خارج شویم.

خوشبختانه تمامی شبکه‌های اجتماعی دارای قوانین خاصی هستند و اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنا نیست. در نتیجه اگر شخصی به این قوانین احترام نگذارد و آن‌ها را رعایت نکند با مشکل مسدود شدن یا ریپورت اینستاگرام مواجه خواهد شد. اینستاگرام یکی از ایمن‌ترین شبکه‌های اجتماعی تلقی می‌شود و از قوانین خاصی برای راحتی هر چه بیشتر کاربرانش برخوردار است.

اینستاگرام روی قوانین خود بسیار حساس است و به کاربران اجازه نمی‌دهد که این قوانین را زیر پا بگذارند. برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمده است که قوانین اینستاگرام چیست، چگونه شخصی را ریپورت کنیم و در آخر رفع ریپورت اینستاگرام به چه صورت انجام می‌پذیرد. در این عنوان ما به پاسخ هر یک از این سوالات می‌پردازیم.

ریپورت اینستاگرام برای کاربران

در بعضی موارد ممکن است محتوایی را از سوی دیگر کاربران مشاهده کنید که خارج از قوانین اینستاگرام است و میخواهید آن شخص را ریپورت کنید. برای ریپورت اینستاگرام افراد چندین حالت ممکن است اتفاق بیفتد.

ریپورت اینستاگرام برای کامنت

اگر در زیر پستی کامنت نامربوطی مشاهده کردید، با انتخاب آن کامنت و انتخاب گزینه report this comment، قادر به ریپورت کردن کامنت شخص موردنظر هستید. بعد از انتخاب گزینه report this comment، دو گزینه به شما نمایش داده می‌شود. اگر کامنت شخص هرزنامه و محتوای تبلیغاتی نامربوط بود گزینه it`s spam را برای ریپورت اینستاگرام انتخاب می‌کنیم. در غیر این صورت بر روی گزینه it`s inappropriate کلیک خواهیم کرد. بعد از انتخاب این گزینه، گزینه های زیر به شما نمایش داده می‌شود که بسته به کامنت مورد نظر می‌بایست یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

Nudity or sexual activity: ریپورت اینستاگرام برای محتوای مستهجن و فعالیت غیر اخلاقی.

Hate speech or symbols: ریپورت اینستاگرام برای نماد یا مباحثه نژاد پرستانه ونفرت انگیز.

Violence or dangerous organizations: ریپورت اینستاگرام برای کامنت خطرناک و تهدیدآمیز.

Sale of illegal or regulated goods: ریپورت اینستاگرام برای فروش کالاهای غیر قانونی و خلاف مقررات.

Bullying or harassment: ریپورت اینستاگرامبرایآزار و اذیت افراد دیگر.

Intellectual property violation: ریپورت اینستاگرام برای نقض مالکیت معنوی یا حق کپی رایت.

Suicide, self-injury or eating disorders: ریپورت اینستاگرام برای خودکشی، آسیب رساندن به خود یا اختلالات روانی. (هم‌چون عادات غذایی بد یا eating disorders)

I just don’t like it: ریپورت اینستاگرام برای کامنتی که از آن خوشتان نمی‌‎آید. (که با انتخاب این گزینه اینستاگرام تنها آن کامنت را برای شما مخفی می‌کند)

ریپورت اینستاگرام برای عکس یا ویدئویی پست شده

برای ریپورت اینستاگرام یک شخص می‌توانید از ریپورت کردن یک پست مخصوص او استفاده کنید. برای ریپورت اینستاگرام شخص گزینه سه نقطه در کنار پست او را انتخاب کنید. سپس گزینه report را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه it`s inappropriate کلیک کنید. در ادامه علاوه بر گزینه‌های بالا، دو گزینه زیر نیز برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن‌ها برای ریپورت اینستاگرام فرد استفاده کنید.

Scam or fraud: ریپورت اینستاگرام برای کلاه برداری

False information: ریپورت اینستاگرام برای انتشار اطلاعات غلط

ریپورت اینستاگرام برای اکانت اینستاگرام

برای ریپورت اینستاگرام یک کاربر نیاز است ابتدا وارد پروفایل او شده و سپس گزینه سه نقطه در گوشه پروفایل او را انتخاب کنید و گزینه report را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه it`s inappropriate کلیک کرده و گزینه Report account را انتخاب کنید. برای ریپورت اینستاگرام فرد سه گزینه زیر برای شما نمایش داده می‌شود.

it`s posting content that shouldn’t be on Instagram: ریپورت اینستاگرام برای انتشار محتوایی که نباید درون اینستاگرام باشد. ( محتوای غیر اخلاقی و …)

it`s pretending to be someone else: ریپورت اینستاگرام برای شخصی که وانمود می‌کند شخص دیگری است. ( جعل هویت افراد)

it may be under the age of 13: ریپورت اینستاگرام برای اشخاصی که ممکن است زیر 13 سال داشته باشد.

در پایان به این نکته اشاره کنیم که اگر تعدادی از کاربران، کامنت یا پست یک کاربر را ریپورت کنند تنها باعث پاک شدن آن کامنت یا پست می‌شوند. اما اگر عده زیادی اکانت آن شخص را ریپورت کنند باعث بسته شدن پیج آن کابر می‌شود. یکی از مثال‌های کاملا واضح از ریپورت اینستاگرام یک شخص توسط مردم مربوط به ریپورت اینستاگرام تتلو است که همگی آن را به خاطر داریم. ریپورت شدن اکانت اینستاگرام تتلو به واسطه عده‌ی زیادی از مردم و با دلیل مشابه یا بعضا یکسان صورت گرفت. اینستاگرام پس از بررسی تعداد بالای ریپورت‌های صورت گرفته علیه اکانت اینستاگرام تتلو، حساب کاربری او را به طور کامل از اینستاگرام حذف نمود.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات تبلیغاتی اینستاگرام، شما عزیزان با مراجعه به صفحه تعرفه تبلیغات اینستاگرام، قادر به مشاهده هزینه تبلیغات اینستاگرام خواهید بود.

منبع: later، buffer

این مطلب رو با بقیه به اشتراک بذارید ;)

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

شاید این مطالب هم براتون کاربردی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Top