گاهی اوقات بنا به دلایلی متفاوت کاربران مجبور به تغییر رمز اینستاگرام خود می‌شوند. این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که پیج اشخاص دچار مشکلات امنیتی شده، اطلاعت اکانت خود را در اختیار شخص دیگری گذاشته‌اند یا اطلاعات ورودی حساب کاربری خود را به کلی فراموش کرده‌اند؛ اما مایلند رمز اینستاگرام خود را تغییر دهند. در این عنوان به بررسی شیوه‌های مختلف تغییر رمز اینستاگرام می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

تغییر رمز عبور اینستاگرام را می‌توانید با استفاده از تلفن همراه با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام یا با استفاده از کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ و از طریق وب سایت اینستاگرام (به صورت تحت وب) به انجام برسانید. برای تغییر رمز اینستاگرام نیاز است که شما عزیزان رمز عبور فعلی اینستاگرام خود را بدانید، در غیر اینصورت می‌توانید از راه‌های دیگری که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم استفاده کنید.

تغییر رمز اینستاگرام با استفاده از تلفن همراه و اپلیکیشن اینستاگرام

ابتدا وارد پروفایل خود شوید. سپس روی گزینه تنظیمات (منوی همبرگری) که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات اکانت خود شوید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به منوی همبرگری

بعد از وارد شدن به منوی تنظیمات، گزینه Setting را انتخاب کنید تا به بخش تنظیمات اکانت خود وارد شوید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به بخش تنظیمات حساب کاربری

بعد از وارد شدن به قسمت Setting، گزینه Security را برای ورود به بخش تنظیمات امنیتی اکانت خود انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به بخش تنظیمات امنیتی حساب کاربری

در این مرحله روی گزینه Password کلیک کنید تا وارد بخش تغییر رمز اکانت اینستاگرام شوید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به بخش تنظیمات رمز عبور

با انتخاب گزینه Password با پیغامی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید مواجه می‌شوید.

تغییر رمز اینستاگرام
تغییر رمز عبور با استفاده از لینک ارسالی به ایمیل

بعد از مشاهده پیغامی که در تصویر بالا قابل مشاهده است، گزینه Ok را انتخاب کنید. در این مرحله لینکی برای تغییر رمز اینستاگرام شما به ایمیلتان ارسال می‌شود. سپس به ایمیل خود وارد شده و پس از ورود از طریق لینکی که برای تغییر رمز اینستاگرام روی ایمیل شما ارسال شده است کلیک کنید. با انتخاب آن صفحه زیر برای شما باز می‌شود. سپس برای تغییر پسورد اینستاگرام گزینه Reset Password را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام
تغییر رمز عبور اینستاگرام از طریق وب

با انتخاب گزینه بالا وارد صفحه تغییر پسورد اینستاگرام می‌شوید. در کادر اول رمز عبور جدید را وارد کرده و در کادر دوم رمز عبور جدید خود را مجددا وارد کنید. سپس گزینه Reset Password را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه فرایند تغییر رمز اینستاگرام شما به پایان می‌رسد.

تغییر رمز اینستاگرام
وارد کردن رمز عبور فعلی

تغییر رمز اینستاگرام با استفاده از کامپیوتر و وب سایت اینستاگرام

برای تغییر رمز اینستاگرام از طریق وب سایت اینستاگرام ابتدا می‌بایست نام کاربری و رمز عبور فعلی خود را وارد کرده و وارد صفحه شخصی اینستاگرام خود شوید. سپس بر روی عکس پروفایل خود واقع در پایین سمت راست صفحه (در اینستاگرام فارسی برعکس است) کلیک کرده و گزینه Setting را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به بخش تنظیمات حساب کاربری از طریق وب

بعد از انتخاب گزینه Setting وارد صفحه زیر می‌شوید. سپس برای تغییر رمز عبور اینستاگرام گزینه تغییر Change Password را انتخاب کنید.

تغییر رمز اینستاگرام
ورود به بخش تغییر رمز حساب کاربری

با انتخاب گزینه Change Password وارد صفحه زیر می‌شوید که سه کادر را به شما نمایش می‌دهد. کادر اول از شما رمز عبور فعلی را می‌خواهد. در کادر اول رمز عبور فعلی را وارد کنید. سپس در کادر دوم رمز عبور جدید را وارد کرده و در کادر سوم مجددا آن را تکرار کنید. در مرحله آخر پس از واردسازی این اطلاعات، گزینه Reset Password را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه فرایند تغییر رمز اینستاگرام شما به پایان می‌رسد.

تغییر رمز اینستاگرام
وارد سازی اطلاعات و تغییر رمز عبور

مراحلی که در بالا برای تغییر رمز اینستاگرام گفته شد به شرطی قابل انجام است که شما رمز عبور فعلی خود را بدانید و به اکانت اینستاگرام خود دسترسی داشته باشید.

اگر رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید، از طریق ایمیل یا شماره تلفن همراه خود که با آن به اینستاگرام متصل شده‌اید می‌توانید فرایند تغییر رمز اینستاگرام یا بازیابی رمز عبور اینستاگرام خود را انجام دهید. در صورت فراموشی رمز عبور اینستاگرام خود و کسب اطلاع از راه‌های بازیابی آن، مقاله بازیابی رمز عبور اینستاگرام را مطالعه نمایید.

توجه داشته باشید برای پیشگیری از خطرات احتمالی مانند فراموش کردن رمز عبور یا هک شدن اکانت اینستاگرامتان، حتما حساب شخصی اینستاگرام خود را به شماره تلفن همراهی که به آن دسترسی دارید و ایمیل شخصی خودتان متصل کنید.

بازیابی رمز عبور اینستاگرام

در صورت تمایل به استفاده از خدمات تبلیغاتی اینستاگرام، شما عزیزان با مراجعه به صفحه تعرفه تبلیغات اینستاگرام، قادر به مشاهده هزینه تبلیغات اینستاگرام خواهید بود.

عناوین مکمل

آموزش مرجله به مرجله بازیابی رمز اینستاگرام
ویژگی های استوری استاندارد اینستاگرام
آموزش مرحله به مرحله دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام
آموزش مرحله به مرحله دیلیت اکانت اینستاگرام
آموزش رفع بلاک اینستاگرام
آموزش رفع ریپورت اینستاگرام
آموزش ریپورت اینستاگرام
معرفی منابع معتبر به روز رسانی اینستاگرام
تکنیک های اداره پروفایل اینستاگرام
تکنیک های افزایش فالوور حقیقی اینستاگرام
تکنیک های نگارش بیو اینستاگرام
ویژگی ‌های استاندارد عکس پروفایل اینستاگرام
تکنیک های تولید محتوا در اینستاگرام

منبع: later، buffer