اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

بیو اینستاگرام – تکنیک های نگارش بیو اینستاگرام

نگارش بیو اینستاگرام

فهرست مطالب

بیو اینستاگرام اولین چیزیست که یک کاربر هنگام ورود به پیج اینستاگرام شما با آن مواجه می‌شود. شما عزیزان می‌توانید از طریق بیو اینستاگرام برند شخصی خود را به مشتریان معرفی کنید، با اشخاص ارتباط برقرار کنید و توجه کاربران اینستاگرام را به خود جلب کنید. در این عنوان بهترین راه نوشتن بیو اینستاگرام شرح تجارت یا فعالیت شما در بیو اینستاگرام و دلایلی که کاربران می‌بایست به خاطر آن‌ها شما را دنبال کنند را بررسی خواهیم کرد.

مقدمه‌ای  بر بیو اینستاگرام

همانطور که شما عزیزان از آن آگاه هستید، بیو اینستاگرام بخشی از پروفایل شخصی شماست که در زیر نام کاربری شما قرار دارد و به کمک آن اطلاعاتی در مورد خود یا کسب و کارتان را به افرادی که شما را دنبال می‌کنند یا قصد فالو کردن شما را دارند می‌دهید. در بیو اینستاگرام می‌توانید به صورت مختصر اطلاعات تماس، آدرس وب سایت و دیگر اطلاعات مربوط به کسب و کار یا فعالیتتان را بنویسید.

هنگامی که شخصی وارد پیج شما می‌شود، شما چند ثانیه بیشتر برای جذب او فرصت ندارید و بیو اینستاگرام به شما کمک می‌کند به شخص نشان دهید که پیج شما ارزش دنبال کردن را دارد. نوشتن یک بیو اینستاگرام مناسب ممکن است کار راحتی به نظر برسد اما بسیار وقت گیر خواهد بود.

مراحل نوشتن بیوگرافی خوب برای اینستاگرام

در ادامه با هم به بررسی کلیه مولفه‌هایی خواهیم پرداخت که در نوشتن بیو اینستاگرام مناسب برای پیج شخصی یا پابلیک شما عزیزان مناسب است.

انتخاب نام مناسب در بیو اینستاگرام

در مرحله اول حتما نام خود را در بیو اینستاگرام ذکر کنید، اگر نام خود را در بخش نام و نام خانوادگی وارد کرده‌اید، لزومی به انجام این کار وجود ندارد. منظور از نام، نام کاربری اینستاگرامتان نیست. نامی است که شما را به آن اسم می‌شناسند. این نام، چه نام شخصیتان باشد و چه نام تجاریتان، افرادی که شما را در اینستاگرام جستجو می‌کنند، نام شما یا برند تجاریتان را سرچ می‌کنند.

در نتیجه با این کار مخاطبان شما راحت‌تر شما را پیدا می‌کنند. پس اطمینان حاصل کنید نامی که در بیو اینستاگرام خود می‌نویسید، نامی است که مخاطبان و مشتریان شما به دنبال آن هستند. هم‌چین می‌توانید در کنار نام خود به موارد دیگری مانند صنعت و کسب و کارتان، خدماتی که ارائه می‌کنید، تخصصتان یا هرچیزی که شما را به وسیله آن می‌شناسند نیز اشاره کنید.

آوردن مهارت‌های خودتان در بیو اینستاگرام

یک بیو اینستاگرام خوب و مناسب به طور واضح نشان می‌دهد که کسب و کار شما چیست و چه فعالیتی دارید. در نتیجه اگر مایل‌اید به واسطه مهارت، حرفه، سرگرمی یا علاقه خاص خود شناخته شوید، باید این جزییات را در بیوگرافی اینستاگرام ذکر کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که چه چیزی شما را از رقبایتان متمایز می‌کند یا چه مهارت و تجربیات منحصر به فردی دارید که ممکن است مورد توجه کاربران و فالوورهایتان قرار بگیرد. قرار دادن این اطلاعات در بیو اینستاگرام به عنوان یک مقدمه برای کسانی است که از پیج شما بازدید می‌کنند و تعیین می‌کند که شما را دنبال می‌کنند یا خیر. در پیج‌های بیزینسی افراد می‌توان از بیو اینستاگرام به عنوان یک مینی رزومه یا خلاصه‌ای از قابلیت‌های فردی یاد کرد.

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در بیو اینستاگرام

استفاده از کلمات کلیدی در بیو اینستاگرام باعث می‌شود که بیو اینستاگرام شما منسجم‌تر شود و بازدید کنندگان پیج شما راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کنند. هنگام انتخاب کلمات دقت داشته باشید که به شما و کسب و کارتان مرتبط باشد و به شما و مخاطبانتان ارزش بدهد.

استفاده از کلمات کلیدی صحیح در بیو اینستاگرام باعث می‌شود که مخاطب شما مورد هدف قرار داده شده و کمک می‌کند شما را بهتر بشناسند و بدانند که چه چیزی به آن‌ها ارائه می‌کنید. کلمات کلیدی می‌توانند یک شعار تبلیغاتی زیبا نیز باشند.

قرار دادن لینک وب سایت یا کانال ارتباطی در بیو اینستاگرام

اینستاگرام بر خلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی درباره لینک‌های قابل کلیک قوانین سخت‌گیرانه‌تری دارد و تنها در بیو اینستاگرام خود می‌توانید یک لینک قابل کلیک بگذارید. بسیاری از مشاغل اینترنتی از این لینک برای ارسال فالوورها به صفحه اصلی وب سایت خود استفاده می‌کنند که این امر بسیار مفید است.

شما نیز می‌توانید از این طریق لینک وبلاگ یا فروشگاه اینترنتی خود را در بیو اینستاگرام قرار دهید. در عین حال اینستاگرام بخش مجزایی را برای ارائه محصولات یا خدمات شما در اپلیکیشن قرار داده که شما عزیزان می‌توانید لینک مرتبط با این بخش را در بخش لینک وب سایت وارد نمایید.

در عین حال در صورت در اختیار داشتن لینک‌های بیشتر، برای هدایت بازدید کنندگان به تمامی لینک‌هایی که شما عزیزان به اشتراک آن‌ها می‌پردازید؛ می‌توانید از ابزاری هم‌چون زی لینک – zlink استفاده کنید تا لینک کانال‌های ارتباطی، حساب‌های کاربری یا وب سایت و لینک‌های مهم برای بازدید کنندگانتان را در آن قرار دهید.

افزودن ایمیل به بیو اینستاگرام/ ارتباط بیشتر و دقیق‌تر مخاطبین با شما

برای بعضی افراد گذاشتن لینک وب سایت در بیو اینستاگرام چندان ایده خوبی نیست چرا که یا از وب سایت شخصی یا تجاری برخوردار نیستند یا ترجیح می‌دهند که ایمیل خود را در بیو اینستاگرام به اشتراک بگذارند. افزودن ایمیل در بیو اینستاگرام باعث می‌شود که تماس با شما راحت‌تر صورت پذیرد زیرا اگر تعامل شما با کاربرانتان زیاد باشد ممکن است گاهی فرصت چک کردن دایرکت خود را نداشته باشید. وارد سازی ایمیل در بیو اینستاگرام، فضایی به دور از دغدغه‌های شبکه‌های اجتماعی را در اختیار شما می‌گذارد که بدون اسپم می‌توانید به امور تجاری یا اهداف بیزینسی خود و فالوورهایتان رسیدگی کنید. استفاده از ایمیل و وب سایت در بیو اینستاگرام به منظور حفظ ارتباط بیشتر با فالوورها به طور معمول انتخاب حرفه‌ای‌تری نسبت به دیگر راه‌های ارتباطی به حساب می‌آید.

در نگارش بیو اینستاگرام خود خلاق باشید

به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر حفظ شخصیت و وجهه کاری خود، در بیو اینستاگرام جنبه سرگرم کننده پیج خود را نیز به نمایش بگذارید و بیو اینستاگرام خود را خیلی خشک و رسمی نکنید. برای این منظور می‌توانید در بیو اینستاگرام خود از ایموجی نیز استفاده کنید. با استفاده از ایموجی می‌توانید به گونه‌ای دقیقتر به توصیف زمینه کاری یا شخصیت خودتان بپردازید.

اگر کمپین تبلیغاتی دارید یا از هشتگ مخصوص به خود یا کسب و کارتان استفاده می‌کنید؛ نوشتن این هشتگ در بیو اینستاگرام کمک زیادی به مشارکت و تعامل مخاطب با پست‌های شما می‌کند. در پایان اضافه کنیم که یک بیو اینستاگرام خوب و کاربردی، برای اولین بار در ذهن مخاطب حس خوبی ایجاد می‌کند و کاربران را ترغیب می‌کنند تا شما را فالو کنند. اکنون خلاصه ای از نکات و ویژگی‌های یک بیو اینستاگرام خوب را مرور می‌کنیم.

ویژگی های استاندارد بیوگرافی برای اینستا

توضیحاتی پیرامون این‌که چه کسی هستید یا چه کاری انجام می‌دهید را به مخاطبینتان ارائه کند.
مخاطب خاص شما را با استفاده از کلمات کلیدی مورد هدف قرار بدهد.
به وب سایت یا وبلاگ شما لینک شده باشد.
شخصیت شما و برند شخصیتان را به کاربران نشان دهد.
راهی برای ارتباط فالوورهایتان با شما وجود داشته باشد.

این موارد تنها چند نمونه از راه‌های نوشتن یک بیو اینستاگرام مناسب و خلاقانه است. اگر تصمیم دارید یک بیو اینستاگرام برای پیج خود بنویسید می‌توانید از خلاقیت شخصی خود استفاده کنید و نکاتی که از نظر خودتان مهم است را به آن اضافه کنید. در هر صورت موارد ذکر شده را حتما در طول نوشتن بیو اینستاگرام مد نظر قرار دهید.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات تبلیغاتی اینستاگرام، شما عزیزان با مراجعه به صفحه تعرفه تبلیغات اینستاگرام، قادر به مشاهده هزینه تبلیغات اینستاگرام خواهید بود.

منبع: later، tailwindapp

این مطلب رو با بقیه به اشتراک بذارید ;)

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

شاید این مطالب هم براتون کاربردی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Top