اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

اصول برندینگ – ده اصل مهم و ابتدایی برندینگ

فهرست مطالب

مطالعه مبانی و اصول برندینگ را از همینجا شروع کنید!

وقتی در حال پیمودن مسیر هستیم، بهتر است منابع خود را روی ساختن یک برند سرمایه‌گذاری می‌کنیم.این یک شیوه‌ی کاملا رایج بین صاحبان کسب و کارهای کوچک است که زمان خود را روی مارکتینگ و فروش سرمایه‌گذاری می‌کنند اما یادشان می‌رود کاری که شروع کرده‌اند، هم یک کسب و کار است، هم یک برند؛ در نتیجه مطالعه اصول برندینگ همیشه به عنوان یک اصل مهم در هر کسب و کار محسوب می‌شود.

در حالی که فکر می‌کنیم با چشم‌پوشی از کارهایی مثل مطالعه اصول برندینگ و ایجاد هویت برند داریم در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنیم، پیمودن این مسیر غلط، تنها منجر به بروز سردردهای زیادی در آینده می‌شود. شیوه‌ی برندینگ نادرستی که به آن اشاره کردیم به این شکل عمل می‌کند که در ابتدا باعث می‌شود پیغام ما کاملا رسا و واضح به جامعه مخاطب ما منتقل شود اما در طولانی مدت منجر به بروز مشکلاتی می‌شود که ناشی از عدم مطالعه اصول برندینگ است.

در حالی که ممکن است عواقب حاصل از چنین استراتژی نادرستی به طور آنی مشهود نباشد، در مدت زمانی کوتاه و به شیوه‌های متفاوتی خود را نمایان می‌سازد: به مرور زمان بیشتر از آن چیزی که با فروش روبرو شویم با سوالاتی متداول و متعدد روبرو می‌شویم که جامعه مخاطب ما با سوالاتی پیرامون اینکه ما دقیقا چه کار می‌کنیم روبرو می‌شوند و مشتریان بالقوه‌ی ما به خرید و استفاده از محصولات و خدمات رقبای ما روی خواهند آورد.

راه حل رویارویی با پیامدهای حاصل از عدم رعایت اصول برندینگ

به منظور ایجاد رقابت در میان کسب و کارهای کوچک، ما باید به ایجاد ارتباط احساسی از طریق ارسال پیام، بازاریابی و افزایش درگیری با جامعه مخاطب خود بپردازیم. برند ما ارزشمندترین دست‌آورد کسب و کار ماست، و زمانی که برندینگ به درستی و بر اساس اصول برندینگ صورت گرفته باشد، مزایا و بازگشت سرمایه‌ی حاصل از آن قابل ارزیابی خواهد بود.

در این عنوان کلیه‌ی اصول برندینگ موردنیاز برای یک کسب و کار کوچک را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم. شما عزیزان در این عنوان به مطالعه‌ی موارد اساسی و اصول برندینگ پایه برای کسب و کارهای کوچک خواهید پرداخت.

بر اساس دست‌آوردهای تجربی سال‌های اخیر، 10 اصل برندینگ پایه و قوی ایجاد شده است که در این عنوان به آن‌ها اشاراتی خواهیم داشت و به توضیح آن‌ها می‌پردازیم. این 10 اصل برندینگ قادرند تا به عنوان دستورالعملی برای ایجاد، رشد و توسعه‌ی برند‌های موثر به کار گرفته شوند.

اصول برندینگ: 1. بررسی عواطف و احساسات انسانی:

این دستور‌العمل به بررسی و ایجاد کنش و واکنش بر اساس عواطف و احساسات انسانی می‌پردازد، چرا که مردم به جای برقراری ارتباط با کسب و کار، تمایل به برقراری ارتباط با اشخاص حقیقی دارند. ایجاد ارتباط احساسی با جامعه مخاطب همواره از مهمترین اصول برندینگ بوده و خواهد بود.

اصول برندینگ – 2. شفافیت و وضوح فرایند و فعالیت‌ها:

این استراتژی موجب ایجاد یک چهارچوب قدرتمند برای تغذیه‌ی برند می‌شود، تا از همسویی جامعه مخاطب برند با خود برند اطمینان حاصل کند. این موضوع موجب ایجاد ادراک از فرایندهای درونی و بیرونی کسب و کار می‌شود. در عنوان شیوه‌های اصولی ایجاد هویت برند نیز به این مود از اصول برندینگ اشاره شده.

اصول برندینگ – 3. ایجاد ایده‌های جدید:

رکود کسب و کار یا مرگ بدون نوآوری. ایجاد و حمایت ایده‌های جسورانه و تفکر خلاقانه و جسارت پیاده‌سازی آن‌ها در کسب و کار، امری ضروری برای کسب و کارهای فعال در هر زمینه‌ای محسوب می‌شود.

اصول برندینگ – 4. برندینگ قوی امری ضروری و عقلانی است:

فرایند برندینگ قویس نتیجه‌ی تفکری الهام بخش است که به واسطه‌ی تصمیمات آگاهانه، دانش و درکی عمیق از موضوع و مفهوم مسئله صورت می‌گیرد. درک مسائل در هر شرایطی و تصمیم‌گیری متکی به ادراک مسئله از مهمترین اصول برندینگ در هر مرحله‌ای از کسب و کار است.

اصول برندینگ – 5. برندینگ قوی خالص است:

چنین استراتژی بر پایه واقعیت و شیوه‌های رفتاری مثبت کسب و کار با جامعه مخاطبینش صورت گرفته است. در این استراتژی به گونه‌ای قاطعانه از ارائه‌ی وعده‌های دروغین یا آرمانی پرهیز می‌شود و تا جای ممکن کسب و کار موردنظر با روراستی به ایجاد ارتباط با جامعه‌ی مخاطبینش می‌پردازد و در صورت بروز هر گونه مشکلی به رفع مشکل و عذرخواهی از جامعه مخاطب خود پرداخته و همواره آن‌ها را گرامی می‌شمارد. رعایت احترام و گرامی‌داشت جامعه مخاطب کسب و کار همواره از اصول برندینگ پایه برای هر کسب و کار به شمار می‌آید.

اصول برندینگ – 6. برندینگ خوب بادوام و ماندگار است:

با تغییر و بروز رسانی ترندهای روز، برندینگ خوب زیر سوال نمی‌رود، چرا که برندینگ قوی ساختاری بر پایه‌ی “تفکر پیشرو” دارد و طبق اصولی “غیر زمان محور” شکل گرفته است. در نتیجه با هر نوع تغییر در ترند روز و شبکه‌های اجتماعی تنها برند‌های شکل گرفته بر پایه‌ی اصول برندینگ قوی ماندگار و بادوام خواهند بود.

اصول برندینگ – 7. برندینگ قوی ساختاری اُور آرکینگ – overarching دارد:

هر وجه از یک کسب و کار، از افراد مشغول و درگیر در کسب و کار گرفته تا کوچکترین اجزای سازنده‌ی آن، نشان دهنده‌ی “کلیت برند” است. تمامی این جوانب می‌بایست با هماهنگی کامل عرضه شده و به نمایش در بیایند تا بتوان به یک تجربه‌ی یکپارچه و مستحکم برای کل جامعه‌ی مخاطب کسب و کار دست یافت. در عنوان شیوه‌های اصولی ایجاد هویت برند نیز به این مورد از اصول برندینگ اشاره شده.

اصول برندینگ – 8. برندینگ خوب، از ارتباطی قوی برخوردار است:

برندینگ قوی نسبت به مسائل در جریان واکنش نشان می‌دهد و بازتابی از جامعه‌ی مخاطب خود را به نمایش می‌گذارد؛ جامعه‌ی مخاطبی که آن‌ها را از طریق ارزش‌های مشترکشان گرد هم می‌آورد. رعایت ارزش‌های جامعه‌ی مخاطب کسب و کار از ناگزیرترین اصول برندینگ است.

اصول برندینگ – 9. برندینگ قوی سازگار است:

برندینگ قوی نسبت به وقایع انعطاف‌پذیر است، در نتیجه می‌تواند به هنگام بروز چالش‌های جدید به تطبیق تغییرات مورد نیاز برای بقای کسب و کار بپردازد. این قابلیت تنها زمانی شکل می‌گیرد که برند بر پایه‌ی اصول برندینگ و به درستی بنا شده باشد تا در انتها به سطحی از سازگاری دست یابد تا توانایی رویارویی با هر نوع چالشی در هر زمینه‌ای را در خود به وجود بیاورد.

اصول برندینگ – 10. برندینگ خوب، متمایز است:

برندینگ قوی این قابلیت را دارد تا موارد متمایز کسب و کار نسبت به کسب و کارهای دیگر را پیدا کند و آن‌ها را به جامعه مخاطب کسب و کار و در طیف گسترده‌تر به دنیا عرضه کند، به گونه‌ای که در یاد و خاطر همه باقی بماند. تمایز برند هم‌راستا با اهداف ماندگاری برند است دوام کسب و کار را به همراه دارد که همانند دیگر موارد اشاره شده در اصول برندینگ نیازمند فرایندی قدرتمند برای ایجاد برند کسب و کار موردنظر است.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات تبلیغاتی اینستاگرام، شما عزیزان با مراجعه به صفحه تعرفه تبلیغات اینستاگرام، قادر به مشاهده هزینه تبلیغات اینستاگرام خواهید بود.

منبع: www.brandpurist.com

این مطلب رو با بقیه به اشتراک بذارید ;)

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در pinterest

شاید این مطالب هم براتون کاربردی باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *