شاید تا به حال تعداد زیادی از همکاران یا سایت‌های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ چندان اشاراتی به مزایای اقتصادی گوگل ادوردز نداشتن، اما در این عنوان ما سعی در این داریم تا به صورت ساده و جامع و مختصر به بیان کلیه‌ی مزایای اقتصادی گوگل ادوردز اشاراتی داشته باشیم. با وجود چنین مزایایی در صورت مدیریت صحیح کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل ادوردز؛ این سیستم تبلیغاتی به لحاظ مالی بهترین بستر تبلیغاتی برای تبلیغات منظم هست.

تقسیم‌بندی و کنترل بودجه کمپین در همه سطوح ماهیانه، روزانه و به ازای هر کلیک
____________________________________________________________________________________

قطعا نظم سیستم مالی در تبلیغات مولفه‌ای هست که هر کسب و کاری به دنبال اون می‌گرده. از جمله مزایای اقتصادی گوگل ادوردز از همون ابتدای کار می‌شه به نظم مالی در این نوع تبلیغات اشاره داشت؛ از احتساب کلیه‌ هزینه‌های مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی تا تقسیم‌بندی بودجه شما توسط ابزاری که خود ادوردز در اختیار شما قرار می‌ده این سیستم رو به شبکه‌ی تبلیغاتی منظمی تبدیل می‌کنه.

پرداخت نتیجه ‌محور؛ هزینه رو زمانی پرداخت می‌کنید که کلیکی دریافت کرده باشید
____________________________________________________________________________________

قطعا یکی از منحصر به فرد‌ترین مزایای اقصادی گوگل ادوردز در سیستم تبلیغاتی گوگل ادوردز، نتیجه محور بودن پرداخت کاربران به ازای دریافت لید و کلیک مشتریان روی تبلیغ هست. این کار نه تنها باعث می‌شه نمایش رایگانی از تبلیغ برند و افزایش آگاهی از برند میسر بشه، بلکه هوشمندانه‌ترین انتخاب ممکن برای یک کسب و کار منظم به حساب میاد. به همین واسطه قدرت کمپین‌های گوگل ادورز بسیار افزایش یافته و هزینه‌های هدررفته برای جذب لید (مشتری) در این سیستم رو به شدت کاهش داده.

نمایش تبلیغ تنها به جامعه هدف مرتبط با تبلیغات ما و پرهیز از نمایش هجو تبلیغات
____________________________________________________________________________________

نمایش تبلیغات به جامعه هدف متناسب با تبلیغ، محصول و خدمات ما، موردی هست که به راحتی در سیستم‌های تبلیغاتی به دست نمیاد یا اگر هم وجود داره با دقت چندانی کار نمی‌کنه. در سیستم تبلیغات گوگل ادوردز این شانس به ما داده می‌شه تا با صرف وقت، انرژی و تمرکز لازم برای کمپین‌های تبلیغاتیمون شانس نمایش تبلیغ به جامعه‌ی هدف خالص خودمون را تا چند ده درصد افزایش بدیم.

با طراحی، تنظیم و بهینه‌سازی ادگروپ‌ها و کلمات کلیدی به کار رفته برای هر یک از کمپین‌هامون، می‌تونیم از نمایش تبلیغات به سرچ‌کوئری‌های کاملا مرتبط اطمینان حاصل کنیم و در عین حال با اضافه کردن کلمات کلیدی منفی، از عدم نمایش تبلیغات خودمون به سرچ‌کوئری‌های غیرمرتبط اطمینان بیشتری حاصل کنیم. در نهایت قطعا دریافت لید از مرتبط‌ترین موارد جستجو بسیار موردانتظارتر از دریافت کلیک و لید از موارد غیر‌مرتبط یا کم‌تر مرتبط هست.

پرداخت هزینه کمتر تبلیغات در صورت ارائه تبلیغات با کیفیت به سیستم ادوردز
____________________________________________________________________________________

از لذت‌بخش ترین مزایای اقتصادی در تبلیغات گوگل ادوردز می‌شه به پرداخت هزینه کم‌تر به ازای تنظیم و طراحی کمپین باکیفیت‌تر و ارائه تبلیغات به سیستم مزایده‌ی گوگل ادوردز اشاره داشت. سیستم تبلیغات گوگل ادوردز به گونه‌ای طراحی شده که هر چی کیفیت تبلیغات ارائه شده به سیستم توسط ما بالاتر باشه، ما از شانس بیشتر نه تنها برای دریافت جایگاه نخست یا جایگاه بالاتر در تبلیغات رو داریم؛ بلکه از شانس بیشتری در پرداخت هزینه‌ی کمتر به ازای هر کلیک برخوردار خواهیم بود.

قابلیت مدیریت تبلیغات بر اساس بودجه‌ی پیشنهادی شما و عدم وجود حداقل ها برای شروع تبلیغات
____________________________________________________________________________________

نه تنها مدیریت بودجه و مبلغ ورودیتون برای آغاز کار با سیستم تبلیغاتی گوگل ادوردز به خودتون و میزان درآمد کسب و کارتون بستگی داره، بلکه گوگل ادز هیچ حداقلی برای بودجه ورودی شما در نظر نمی‌گیره و این یعنی شرکت در رقابت تبلیغاتی که تنها افراد شایسته از شانس نمایش و مشاهده بیشتر برخوردارن، نه صرفا افراد و کسب و کارهایی که از بودجه‌ی بیشتری برخوردار هستن.

البته که استفاده از بودجه محدود شاید شامل هیچ محدودیتی در سیستم گوگل ادوردز نشه، اما قطعا در رقابت با کسب و کارهایی که از بودجه بالاتری در تبلیغات خودشون بهره می‌برن، کمی کار رو سخت می‌کنه چرا که در صورت برخورداری از بودجه محدود، قابلیت اجرایی performance تبلیغات از بعضی جهات کاهش پیدا می‌کنه.

به منظور افزایش آگاهی با مضامین دیگرِ گوگل ادوردز، مطالعه‌ی عناوین آموزش ساخت و اجرای کمپین استاندارد گوگل ادوردز و آموزش مدیریت کمپین استاندارد گوگل ادوردز رو به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.
لطفا در صورت رضایت از محتوای ارائه شده در بلاگ ادزیرو، عناوین رو با همکاران و دوستان علاقه‌ مندتون به اشتراک بذارید.

منبع: آکادمی آژانس ادزیرو